Coworking Leszno – o idei słów kilka

Skąd pomysł na Coworking Leszno?

Coworking Leszno powstał z realnej potrzeby. Od 10 lat pracuję jako freelancer i zasmakowałem pracy w domu i w biurze (miałem ich kilka).  Obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy, a ja szukałem czegoś po środku. Tym właśnie jest Coworking Leszno.

Praca w domu

Blisko lodówka i ekspres do kawy ale i mnóstwo rozpraszaczy. Moje 3 największe rozpraszacze to  Igor (3) Wiktor (3) i Amelia (8). Praca w domu przy dzieciach jest wyzwaniem. Hałas, nieodparta chęć pomocy i przytulanki w nieskończoność to przemiłe momenty, ale pracy nie sprzyjają. Z drugiej strony podporządkowywanie całego domu pod pracę też nie jest dobrym rozwiązaniem. Dom powinien być domem.

To może biuro?

Nie miałem wyboru, musiałem emigrować do biura. Zaliczyłem ich kilka. Nigdy nie było to biuro o wysokim standardzie, bo te są strasznie drogie. Dla jednej osoby to zdecydowanie za duży koszt. Obniżony standard ma za to swoje minusy.  Piętro niżej WC, brak klimatyzacji i internetu. To jeszcze dało się przeżyć ale ta straszna …… cisza. Brak ludzi w koło doprowadzał mnie do szału. Kończyło się to tym, że brałem laptopa i jechałem do restauracji McDonald’s i tam pracowałem.
Spotkania z klientami też prowadziłem na mieście lub jego siedzibie, co generowało kolejne koszty.

Czas na Leszno

Dlatego wraz z moją żoną Anną postanowiliśmy, że stworzymy w Lesznie miejsce, gdzie można pracować wygodnie i w wysokim standardzie za znacznie mniejsze pieniądze. Miejsce, gdzie można się integrować, poznawać nowych ludzi, inspirować się i rozwijać. Tym miejscem jest Coworking Leszno.


Włodzimierz Korza